Co s sebou na festival?

Ať už se řadíte mezi ty, kteří pravidelně navštěvují jen svůj nejoblíbenější festival, nebo jich v sezóně objedete desítky, měli byste se dobře připravit. Základem, mimo samotné vstupenky na festival, je mobilní telefon a peníze.

Zapomenout ale nesmíte ani na náhradní oblečení (počasí je opravdu nevyzpytatelné)

a také na potřeby osobní hygieny. Pokud se navíc jedná o vícedenní festivaly, neměli byste podcenit ani nocleh. Někteří si ustelou v autě, další si vezou svůj karavan a jiní zase využívají stanového městečka. Dávejte si ale velký pozor, kde stan postavíte - v noci by vás pak mohlo čekat velké překvapení, pokud Váš stan bude stát uprostřed hlavní cesty skrze areál.

Nepodceňte venkovní teplotu - i když přes den můžete chodit v tričku a šortkách, noci jsou o poznání chladnější. Proto si raději ke spacáku přibalte ještě teplou bundu nebo chlupatou deku.

Většinou je možné jídlo a pití pořídit přímo v areálu festivalu. Nicméně v nočních a ranních hodinách, kdy jsou stánky v areálu zavřené, je lepší mít v zásobě balenou vodu a trvanlivé potraviny (pečivo, sušenky apod.). Tady ale pozor, na jednodenních festivalech bývají vlastní voda a potraviny zakázané! Proto nejdříve pečlivě prostudujte návštěvní řád dané akce.

V neposlední řadě nesmíte zapomínat na svoje zdraví! Pokud tedy pravidelně užíváte nějaké léky, určitě na ně nezapomeňte. Stejně tak byste si měli přibalit opalovací krém, náplasti, dezinfekci nebo antibakteriální gel a prášky na bolest.

A samozřejmě nezapomeňte na zdravý rozum! Bavte se, zpívejte, soutěžte, dodržujte pitný režim a hlavně občas odpočívejte! Stačí se jen na chvíli posadit a vydechnout - a přesně k tomu je skvělým pomocníkem náš pěnový podsedák SIT-IT!

Takže hurá na festivaly!

 header

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení