Proč se VYLENOVÉ DESKY vyrábí v deskách a ne v návinech?

Odpověď je jednoduchá a obsah velice podstatný pro kvalitu materiálu. Výroba PE pěn a EVA pěn se řeší několika způsoby.

Jeden ze způsobu je výroba extruzí. V podstatě jde o vytlačování plastu, kde molekulové řetězce se rozpínají do jednoho směru (směr výtlaku). Těsně před vyústění z vytlačovací hlavy se do materiálu foukne plyn, který vytvoří bublinu v materiálu. Tím dojde k napěnění. Ovšem, tyto pěny jsou křehké a dají se jak vyšlapat, tak i lehce roztrhat. Nejznámějším typem je materiál Miralon.

Potom se jedná o výrobu podobného charakteru, kde se přidávají do materiálu přísady, jako jsou síťovadla, která materiál zpevní. Ovšem stále se jedná o technologii, která vytlačí materiál jedním směrem a tudíž zpevnění je pouze jednosměrné. V praxi tyto pěny lze roztrhnout pouze ve směru vytlačení. Druhá strana trhání je už obtížná.

Třetí způsob, který používá naše firma ve výrobě materiálu VYLEN® je, že se materiál nevytlačuje, ale probíhá napěnění ve všech směrech rozpínání. Tudíž dosáhneme síťování v celé konstrukci materiálu. Díky tomuto procesu a vysokému tlaku, můžeme docílit vysoké pevnosti a odolnosti materiálu VYLEN®. Takto zpevněný materiál se již nikdy nevyšlape a nelze jej snadno roztrhnout. Bohužel tento proces neumožňuje vyrobit materiál v návinu, ale i přesto můžeme dávat materiálu nesčetné množství variant. Například umíme ovlivňovat objemovou hmotnost, tuhost, barevnost i vkládat příměsi, například pro snížení hořlavosti materiálu. 

 material VYLEN_pěnové desky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení